קוראים לי נינה - כריכה 2.png

"קוראים לי נינה" הינו ספר ביכוריי אשר יצא לאור בשנת 2016 וכתיבתו הייתה הגשמה של אחד מהחלומות הגדולים שלי.
 

ביני ובין נינה, גיבורת הספר, מתקיימות כמה נקודות ממשק הן באופי והן באפיזודות שונות ומגוונות שעברנו שתינו.
יחד עם זאת, זהו אינו ספר אוטוביוגרפי אלא אחד כזה שהושפע מאוד מחיי ומהתהליכים האישיים שחוויתי.

 

נינה, אישה באמצע שנות העשרים לחייה,  בת מסורה, אחות טובה, סטודנטית לניהול ולמשאבי אנוש, שנתיב חייה התווה מראש על-ידי אמה. בעת שעבדה בעבודה סטודנטיאלית, פגשה אישה שטלטלה את כל עולמה, את תפיסתה את עצמה, את מערכות היחסים שלה עם בני משפחתה.

המפגש עם אותה אישה מהווה טריגר לדברים שהוחבאו במשך שנים, נינה מתגלה כציירת מוכשרת ורגישה שכישרונה הודחק. הגילויים החדשים מביאים למשבר עמוק ביחסיה עם הוריה ולבלבול ביחס לעצמה, רצונותיה, שאיפותיה ועתידה.

 

על אף השבר והמשבר, חייה של נינה מתחילים בדיוק בנקודה זו. היא מתחילה לראות מעבר להגדרות המקובלות, לגבש לעצמה זהות, להשלים עם המאווים האמתיים שלה ולנטרל דעות קדומות ותפיסות שעד לאותו גילוי 
חיה על-פיהן.

 

עלילת הספר נפרשת על פני כשלוש שנים ומהווה מסע של גיבוש זהות, מלחמה לעצמאות והצצה להתנסויותיה המיניות של נינה, החווה פתיחות מינית לצד סגירות רגשית ותהייה על מקומה.

"איני יודעת מה הוביל אותי לעשות את זה בסוף, אני מניחה שזה היה בעיקר חוסר בררה. רציתי משהו אחר לעצמי, רציתי רגעים אחרים. שנים שראיתי תמונה אחת בראש אך בפועל רצתי בין תמונות אחרות לגמרי. "

* הספר זמין גם לרכישה ברשתות הגדולות (סטימצקי וצומת ספרים)

"אין הרבה טקסטים שמצליחים לרגש אותי, אין הרבה ספרים שאני הולכת איתם שנים קדימה ובעיקר, מעולם לא הרגשתי שאני קוראת את סיפור חיי עד כה. תודה."

דברו איתי